כתבות

כשאיכות הסביבה ואיכות המוצר נפגשים - מגשי פלסטיק לשתילים - משתלת שורשים

כולנו נתקלנו בעבר במגשים העשויים מקלקר בהם מונחים השתילים ומועברים לחקלאים בדרכם אל האדמה. לכאורה מדובר בתהליך טריוויאלי אך במחקר שערכו ב"משתלת שורשים" במושב עין הבשור שבחבל הבשור מצאו, כי נגרם נזק כתוצאה מתלישה ופציעה למערכת השורשים בשיטת הגידול בקלקר.

הפטנט החדש בתחום, יציקה של מגשי פלסטיק, פרי פתוח משתלת שורשים הכוללים שלל יתרונות על פני הגידול במגשי קלקר. מגשי הפלסטיק של שורשים עשויים יציקה אחת, בעלי שטח פנים חלק ובלתי חדיר, מאפשרים שליפה קלה של השתילים מהמגש ואין פציעה של מערכת השורשים לעומת השימוש במגשי קלקר.

יתרון נוסף אשר הוסיפו בתהליך התכנון של המגשים הוא פתחי אוויר בין שתיל לשתיל המאפשרים מעבר חופשי של אוויר ונידוף עודפי המים ולחות אשר תורמים לשתילים אחידות בצימוח ובריאות בכל הקשור למחלות אשר נגרמות מלחות עודפת. כמו כן, לעומת מגשי הקלקר שלא ניתנים למחזור ומהווים מפגע סביבתי בקנה מידה בינלאומי, מגשי הפלסטיק נשלחים לגריסה ולמחזור ואינם מהווים איום על איכות הסביבה.

רק שתדעו: במגש קלקר מספר השימושים מוגבל ואיכות השתילים עלולה לרדת לאחר מספר רב של מחזורי גידול. שתילים במגשי פלסטיק לאחר שטיפה וחיטוי מתנהגים כמו חדשים גם לאחר מחזורי גידול רבים.

החידושים בשורשים

דילוג לתוכן